Back to Question Center
0

Semalt Eksperts: vadlīnijas, lai izvairītos no interneta krāpšanas

1 answers:

Interneta izaugsme un integrācija uzņēmējdarbībā un sabiedrībā ir laba unslikta lieta. No labās puses ir daudz priekšrocību, ko piedāvā internets, piemēram, e-komercija. Un slikta puse ir patiešām satraucošas bažaspiemēram, kibernoziegumi - oculos comprar barato.

Starp visvairāk skartajiem bažām ir krāpšana internetā. Interneta krāpšana notiek, kad acilvēks izmanto internetu krāpšanas nolūkā, lai gūtu negodīgas priekšrocības salīdzinājumā ar citu personu. Bieži vien galvenā motivācijakrāpšana internetā ir finansiāls ieguvums.

Ir daudzi krāpšanas veidi internetā, bet daži no tiem biežāk tiek izpildītinekā citi.

Viens no pieredzējušākajiem IT speciālistiem Semalt ,Andrew Dyhan definē šādus interneta krāpšanas veidus:

1. Viltus izsoles un viltotas preces

Viltotas izsoles veicēji vērš uzmanību uz tiešsaistē pārdoto preču patērētājiem. Thenoziedznieks ievietos produktu izsoles vietnē, norādot, ka viņi to pārdod visaugstākam pretendentam. Produkts var būt vai nunav vai tas pastāv, tas atšķiras no tā, kas tiek reklamēts. Scammer mēģina iegūt uzvarētāju, lai nosūtītu pilnu maksājumupar minēto produktu pirms piegādes ir pabeigta. Visbeidzot, noziedznieks nesūta produktu pircējam (ko sauc par nepiegādāšanu)no preces), vai sūtītais produkts ir kaut kas cits, bieži vien ievērojami lētāk nekā apmaksātā produkta cena.

2. Spams un identitātes zādzība

Dažkārt surogātpasākumi e-pastus ļaunprātīgi izmanto, lai aizskartu nenojaušus interneta lietotājus vainodarīt kaitējumu ierīcē, kuru tie lieto. Dažas krāpnieciskas e-pasta vēstules mēģina piesaistīt personas personisko un finanšu informāciju,un citi turpina soli tālāk, lai mudinātu cilvēkus sūtīt naudas līdzekļus apšaubāmām shēmām.

Šie bīstamie e-pasta ziņojumi tiek ielādēti iesūtnē kā paziņojumi par zemu procentu likmiaizdevumi, labdarības organizācijas, kas meklē finansējumu, laimestu laimesti un sociālās dzīves jautājumi. Tajās būs saite, kurai vajadzētu būtnoklikšķiniet, lai iegūtu to, ko scammers apgalvo, ka piedāvāt. Izmantojot tikai vienu klikšķi uz saites, jūs varētu pakļaut sev daudzus riskus, tostarp iegūtjūsu dators vai mobilā ierīce, kas inficēta ar vīrusiem, atklājot svešiniekiem jūsu paroles, kredītkaršu informāciju, sociālā nodrošinājuma informāciju,adreses un tālruņu numurus.

Spams bieži vien ir saistīts ar identitātes zādzību, jo tās var būt un bieži tiek izmantotaspiekļūt personiskai informācijai, kas pēc tam tiek izmantota daudziem mērķiem, ieskaitot personīgu uzdošanos..Zagtās personas datus var izmantot, lai apķīlātu cituskrāpšanās ar interneta veidiem, piemēram, krāpnieciskas prasības vai pārdošana.

3. Kredītkartes zādzība

Krāpšanās ar kredītkartēm galvenokārt izpaužas kā cilvēki, kas tos nav pietiekami rūpīgi izmantojušikredītkartes. Citus cilvēkus apgrēkojuši pārdomāti pikšķerēšanas veida izkrāpšana.

Šāda veida krāpšanās ar internetu notiek, kad cietušais ievada kredītkartes informāciju pardivējāds tīmekļa vietne. Pēc tam noziedznieki izmantos šo informāciju, lai vai nu veiktu naudas līdzekļu pārskaitījumus vai pirkumus, izmantojot kredītkarti.

4. Ieguldījumu izkrāpšana

Ieguldījumu krāpšana tiek izplatīta, izmantojot zivju investīciju shēmas, un tās mērķis irviltus investorus vai viņu identitātes zādzību. Izkrāpšana tiek veidota kā tiešsaistes biļetenu dēļi, biļeteni par maksu vaicita veida informācijas materiāli, kas sniedz nepatiesu iekšējo informāciju. Kad vairāki ieguldītāji samazināsies par akcijām, akciju vērtībastiek izmainīti un noziedznieks tad pārdod savus krājumus no izdevīgā stāvokļa.

Citu krāpšanas veidu internetā ir neuzticamas tīmekļa vietnes un avansa maksājumi.

Neuzticamas tīmekļa vietnes var atdarināt labi izveidotas vietnes un vilkt apmeklētājusdarījumus un mijiedarbību, it kā viņi būtu īsts darījums. Avansa maksa par izkrāpšanu ir daudzās mūsdienu biznesa pasaulē. Jūs varat identificētšis veida scam diezgan viegli. Ja pārdevējs uzstāj, ka ir jāiegādājas nauda jau iepriekš un jāapsver iespēja atmaksāt naudu, šī darīšana ir ļoti augstaiespējams, būs scam. Avansa izkrāpšana ir ļoti iespējama tiešsaistes izsolēs, jo īpaši.

Ikvienam ir vienmēr jāuzlabo informācija par to, kā slepeni internetā pastāvnoziedzību jebkurā laikā. Šeit ir daži padomi:

  • Pārliecinieties, vai jebkura izsoļu vietne, kuru vēlaties izmantot, ir uzticama un izvairītos no jauniem izsolītājiem.
  • Izmantojot izsekojamus un aizsargātus maksājuma līdzekļus
  • Nekad neklikšķiniet uz saiti, kas nosūtīta pa e-pastu, pirms apstiprināt, ka avotse-pasts ir uzticams.
  • Nekad neļaujiet izmantot savu kredītkarti no redzesloka
  • Uzmanieties, veicot lielus darījumus vai reaģējot uz piedāvātajiem piedāvājumiem tiešsaistē.
  • Vienmēr pārbaudiet savus kvītis, lai nodrošinātu visu summu pareizību.
  • NEKAD nerakstiet savas kredītkartes PIN kodu
  • Vai karte ir atcelta, ja jūs to nepareizi izmantojat
  • Vienmēr pārbaudiet, lai nodrošinātu vietni, kurā vēlaties izmantot savu personīgo unfinanšu datiem ir URL, kas sākas ar https: //.
November 28, 2017